Ученици от СУ „Христо Ботев“ в град Глоджево се включиха в кампанията „Написаното остава. Пиши правилно!“

30 Май 2026
Снимка: © Октай Алиев

На 28 май по повод 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура, над 30 ученици от СУ „Христо Ботев“ – гр. Глоджево

под ръководството на учителите по български език г-жа Елнар Солак и г-н Октай Алиев се включиха с желание, старание и уважение към родния език в традиционната диктовка, част от кампанията „Написаното остава. Пиши правилно!“, организирана от Института по български език и литература към Българската академия на науките.

Диктовката продължи около 20 минути, като учениците, разпределени в две класни стаи, писаха по един от двата предложени варианта, избрани от техните учители. Първият вариант представлява изказване на журналиста Александър Андреев по случай 24 май, а вторият е част от интервю с българския писател акад. Антон Дончев. С внимание към всяка дума те показаха, че грамотността е знание, отговорност и повод за гордост.

Училището имаше представители от V, VI, VII, VIII, IX, X и XI клас, по-голяма част от които се справиха отлично.

Нека продължаваме да пазим, обичаме и развиваме българския език заедно!                              ЛИ/Октай Алиев                                                                                                                                                      

Оставете вашия коментар

Уверете се, че сте въвели цялата необходима информация, обозначена със звездичка (*). HTML кодът не е разрешен.



Топ