или Отказ
Часът е: 1:34

Арсенал излъга чудесен Лудогорец в самия край

Арсенал излъга чудесен Лудогорец в самия край Снимка: © ПФК "Лудогорец"

Лудогорец изигра добър мач, но загуби от английския гранд Арсенал с 2:3 в двубой от четвърти кръг в група А на Шампионската лига на Националния стадион „Васил Левски".

Четири от петте гола паднаха преди почивката, като българите дръпнаха с 2:0 с голове в рамките на три минути, но класният тим от Премиършип успя да ги върне до края на първото полувреме и нанесе решаващ удар три минути преди края на мача.

„Артилеристите", които демонстрират страхотна форма във всички надпревари от началото на сезона, създадоха първата си сериозна възможност още в осмата минута, когато след светкавична атака Месут Йозил се озова сам срещу Борян, но стреля слабо и вратарят на Лудогорец без проблеми улови топката. Българският шампион успя да поведе в срещата четири минути по-късно с гол от статично положение – Вандерсон центрира от пряк свободен удар, топката премина през няколко играчи и бе засечена от Джонатан Кафу, който с левия крак я прати в долния ляв ъгъл на вратата на Давид Оспина. Само три минути по-късно (15') Лудогорец отново вдигна на крака повече от 30 000 зрители на Националния стадион – Кафу проби отдясно, със серия от финтове направи смешен пазача си Карл Дженкинсън и подаде на Клаудиу Кешерю, който отблизо не даде шансове на Оспина. Гостите отговориха бързо и намалиха преднината на разградчани в 20-ата минута – Месут Йозил от аутлинията центрира към точката за дузпа, там бе Гранит Джака и швейцарецът с левия крак направи Борян безпомощен. Телевизионните повторения показаха, че при центрирането на Йозил топката е напуснала игрището, но така или иначе голът бе зачетен. Гостите стигнаха и до изравнително попадение в 41-ата минута, автор на което стана Оливие Жиру с глава след чудесно центриране на Арън Рамзи. В 63-ата минута Лудогорец пропусна страхотна възможност – Вандерсон се озова на чиста позиция след бърза контраатака, но не успя да преодолее Оспина. Две минути по-късно колумбиецът отново спаси отбора си, като пак отрази удар на Вандерсон. В оставащите минути двата отбора не рискуваха и ситуации пред двете врати почти липсваха, но лондончани успяха да стигнат до победен гол в 87-ата минута на Месут Йозил.

Арсенал се опита да си гарантира място в плейофите без няколко от контузените си ключови играчи като Санти Касорла, Тио Уолкът, Начо Монреал и Ектор Белерин и успя да се справи със задачата си. „Топчиите" този сезон загубиха единствено стартовия си мач срещу Ливърпул от Премиършип, след което в 15 поредни срещи с днешната не допуснаха нито една загуба. В другия двубой от група А Базел отстъпи пред гостуващия Пари Сен Жермен с 1:2. Арсенал и ПСЖ имат по 10 точки, а Базел и Лудогорец - по една.

Последно променена в Сряда, 02 Ноември 2016 09:48