или Отказ
Часът е: 10:21

Лудогорец победи с 2:1 Левски

Лудогорец победи с 2:1 Левски Снимка: © Иван Йочев

Отборът на Лудогорец победи с 2:1 Левски в голямото дерби на 21-ия кръг на А група. Пред близо 9000 зрители на стадион „Лудогорец Арена" в Разград шампионите записаха петата си поредна победа в шампионата

и общо 11 от началото на сезона. С днешния успех „орлите" увеличиха аванса си в класирането пред своите преследвачи.

Вандерсон даде преднина на домакините още в самото начало на срещата. В 4-ата минута атакуващият полузащитник на „орлите" се разписа след подаване на Марселиньо. В 25-ата разградчани бяха близо до второ попадение, но от чиста позиция Жуниор Кишада не успя да реализира. Гостите се активизираха и създадоха няколко положения пред противниковата врата, като най-сериозното бе в 40-ата минута, при която новото попълнение на „сините" Мехди Бурабия стреля покрай вратата.

След почивката домакините продължиха да са по-активният тим на терена и в 56-ата минута удвоиха аванса си. Марселиньо стреля опасно от пряк свободен удар, след което топката рикошира в гърба на Лукас Саша и влетя в мрежата на столичани – 2:0.

В 71-ата минута шампионите останаха с човек по-малко, след като главният арбитър на двубоя Никола Попов показа директен червен картон на Козмин Моци за изключително грубо нарушение срещу Роман Прохазка. Първоначално реферът декорира румънеца с жълт картон, но след разговор със своите помощници заслужено показа червения цвят.

Левски се възползва от численото неравенство и в 81-ата минута резултатът бе намален. Точен за „сините" стана Роман Прохазка, който се разписа след асистенция на Франсис Нар. До края на срещата гостите опитаха да стигнат поне до равенството, но така и не успяха да реализират нов гол.

С днешната победа Лудогорец продължава да е лидер в класирането с актив от 39 точки, на шест от втория Берое (33), а Левски остава трети с 31.

Последно променена в Понеделник, 22 Февруари 2016 19:44